W piętnastym odcinku Podcastu mówiliśmy o rozwiązaniach tarcz antycovidowych, przygotowanych przez rząd. Okazuje się, że w systemie podatkowym jest wiele już wcześniej istniejących instrumentów, które znacząco mogą poprawić sytuację finansową firmy.
O jednym z takich rozwiązań – uldze na działalność B+R – rozmawiam dziś z Mateuszem Latkowskim. Mateusz jest doradcą podatkowym i partnerem w Gardens Tax & Legal. Z sukcesem zaimplementował w wielu firmach to rozwiązanie i opowie nam, jak w praktyce zabrać się do wdrożenia tej, bardzo ciekawej preferencji podatkowej.
Bezpłatna analiza
UWAGA!
Jeśli chcesz sprawdzić, czy w Twojej firmie jest potencjał do tego, aby skorzystać z ulgi na działalność B+R KLIKNIJ TUTAJ i wypełnij krótki formularz – przeprowadzimy dla Ciebie bezpłatną analizę!
Dziś w Podcaście usłyszysz m.in. o tym:
- czy Elon Musk obroniłby ulgę B+R w Polsce?
- czym jest ulga B+R i jakie konkretnie korzyści może przynieść?
- na czym polega działalność B+R, jak ją zidentyfikować i dlaczego będziecie zaskoczeni, jak wiele firm potencjalnie może z tej ulgi skorzystać?
- jakie wydatki mogą być kosztem kwalifikowanym i na jakich zasadach?
- czy muszę mieć dział B+R aby korzystać z ulgi?
- jak – praktycznie – wdrożyć ulgę B+R?
- jak ją ewidencjonować, jakiego rodzaju sporządzać dokumentację?
- czy warto występować z wnioskiem o interpretację w sprawie ulgi B+R?
Mateusz Latkowski – doradca podatkowy i partner w Gardens Tax & Legal. Z podatkami związany od 2008 roku. Mateusz posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym zarówno dla dużych polskich, jak i międzynarodowych firm. Jako ekspert w dziedzinie cen transferowych opracował szereg dokumentacji podatkowych dla klientów z różnych branż. Jest szefem zespołu wdrażającego ulgi podatkowe na badania i rozwój oraz inne zachęty podatkowe dla innowacyjnych przedsiębiorców.
Trener na szkoleniach z zakresu różnych dziedzin prawa podatkowego. Autor i współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
NOTATKI
- notka biograficzna Mateusza na stronie kancelarii Gardens Tax & Legal
- studium przypadku zastosowania ulgi B+R na blogu PodatkiFirmowe.pl (autorstwa Agaty Michalak): Rozliczenie ulgi B+R na przykładzie wykonawcy linii produkcyjnych (studium przypadku) – czyli ile możesz zaoszczędzić na uldze badawczo-rozwojowej
- wpis na blogu PodatkiFirmowe.pl (autorstwa Michała Wilka): Ulga na działalność badawczo-rozwojową (B+R) jako instrument antykryzysowy oraz bezpłatna broszura informacyjna
- wpis na blogu (autorstwa Agaty Michalak) Ulga badawczo-rozwojowa – czy organy podatkowe mogą nas jeszcze zaskoczyć?
[…] Szesnasty odcinek Podcastu – “Ulga podatkowa na działalność B+R” […]